Diagnostika pomocou zobrazovacích metód

digitálne RTG snímkovanie, USG (sono) vyšetrenie, endoskopia

Pacient, ktorý ku nám príde so zdravotným problémom je kompletne klinicky vyšetrený a to najmä adspekciou, palpačne a auskultačne (naším zrakom, hmatom a sluchom). Niekedy však naše zmysly nestačia a zviera potrebuje ďalšie špeciálne vyšetrenie. Okrem vyšetrenia krvi sú v diagnostike veľmi potrebné a užitočné práve rôzne zobrazovacie metódy. Pomocou nich sa vieme pozrieť na orgány a štruktúry, ktoré voľným okom nevidíme.

Naša klinika je vybavená modernými vysoko kvalitnými prístrojmi. Konkrétne ide o RTG prístroj Sedecal Vet s nepriamou digitalizáciou, USG prístroj Versana premium Vet s kompletnou výbavou aj pre kardiologické vyšetrenie a endoskopickú vežu Neovo s rigídnym endoskopom.

Vďaka RTG prístroju máme k dispozícii v priebehu minúty snímky ktorejkoľvek časti tela. Či už ide o podozrenie na zlomeninu končatiny, cudzí predmet v tráviacom trakte, močové kamene alebo patológie v hrudníku priamo u nás vieme na základe RTG nálezu potvrdiť, alebo vylúčiť diagnózu. Niekedy je vhodnejšie použiť sono. Okrem kompletného vyšetrenia orgánov brušnej dutiny využívame náš špičkový USG prístroj aj na vyšetrenie srdca či jednoduché potvrdenie gravidity. Pomocou USG prístroju vieme pod vizuálnou kontrolou zavedenej ihly odsávať nahromadenú tekutinu z osrdcovníka pri tzv. tamponáde srdca, alebo sterilne odobrať moč priamo z močového mechúra.

Endoskop využívame na vyšetrenie horných dýchacích ciest, pri odstraňovaní cudzích predmetov napr. z nosa. S endoskopom sa tiež vieme pozrieť do ucha, skontrolovať celistvosť bubienka pripadne vybrať cudzí predmet (najčastejšie osinu), ktorá je hlboko.
Tiež je využívaný ako zobrazovacia časť pre artroskopické a laparoskopické zákroky.

Cenník 

ÚkonCena
USG vyšetrenie celej brušnej dutiny55€
“malé” USG vyšetrenie (gravidita, vyšetrenie maternice, močové cesty, prostata)35€
RTG vyšetrenie (2 projekcie jednej oblasti)55€
Intraorálny RTG snímok40€
Endoskopické vyšetrenie (bez anestézie)55€