Kastrácia mačiek

Kastrovať či nekastrovať? Ak patríte k majiteľom mačiek a kladiete si túto otázku, tak by sme Vám radi pomohli nájsť na ňu odpoveď a to tak, že zodpovieme na vaše najčastejšie otázky

„Svoju mačku / kocúra nechcem dať kastrovať nech si užije“
Rozmnožovanie u mačiek je pud, ktorý závisí so zachovaním druhu. Nie je to žiadny akt, alebo prejav lásky.

„Ak dám kocúra vykastrovať, budú ho biť ostatní nekastrovaní kocúri.“
Kastrovaný kocúr stráca typický zápach moču, ktorý používa na značkovanie teritória. Pre bitkárov preto prestáva byť zaujímavý. V našej ambulancii sme len výnimočne ošetrovali kastrovaného kocúra. Naopak v období párenia k nám prichádza množstvo pacientov – nekastrovaných kocúrov s poraneniami očí, uší, s hnisavými ranami od uhryznutia, poškrabania. Okrem samotného zranenia ide aj o riziko prenosu infekčných ochorení.

„Načo dám kocúra / mačku kastrovať keď mi ju za chvíľu prejde auto.“
Nekastrovaných kocúrov je nespočetne viac, ako tých kastrovaných. Sú obozretnejší, nakoľko už nie sú zaslepení pohlavnými hormónmi.

„Nevadí, že budeme mať mačiatka. Máme veľký dvor, niekomu ich darujeme, pustíme ich do prírody“
Mačka je veľmi plodná, s vysokou pravdepodobnosťou má po každej ruji mačiatka. Veľa mačiat sa potom voľne túla a dochádza k ďalšej neželanej gravidite, zase ďalšie mačiatka. Prehodiť krabicu s mačiatkami za bránu útulku, nechať ju niekde pri ceste NIE JE riešenie. Mačiatka potrebujú adekvátnu výživu, odčervenie, vakcináciu. Potrebujú starostlivosť a domov.


Ak máte záujem o zákrok objednajte svoju mačku/kocúra na tel. čísle 046/543 06 23. V prípade pochybností Vám radi poskytneme ďalšie informácie o výhodách kastrácie o cene a priebehu operácie.